Asmeninis augimas

admin
0 komentuoti

ASMENINIS AUGIMAS – KAIP ĮTAKOJA MŪSŲ GYVENIMĄ?

– nuolatinis darbas su savimi – suvokimas, kad visada galima daugiau išmokti, visada verta lavintis, yra kur tobulėti. Supratimas, kad yra daug dalykų, kuriuose aš nesu ekspertas.

– meilė sau – deja, retai sutiksi žmogų, kuris tiesiog turi tą ypatingą meilę ir pagarbą sau. Dažniausiai jos riekia išmokti nuolat dirbdamas su galva ir siela.

– žmogus, kuris nuolat tobūlėja jaučia didesnę pagarbą kitiems žmonėms – turi gebėjimą išklausyti ir priimti kitų nuomonę, nesiginčija, kad kažkas klysta, tiktai todėl, kad pats turi kitą nuomonę. Gerbia visus nepaisant amžiaus, išsilavinimo, o ypač nepaisant lyties.

– supratimas, kad visi esame viename lygyje. Ne paaukština savęs bei nežemina kitų.

– gebėjimas diskutuoti net su tais, su kuriais nuomonės nesutampa.

– jokių apkalbų ar vertinimų. Kiekvienas gyvena pagal savo vertybes ir tu neturi teisės jiems primesti savųjų. Supratimas, kad kiekvienas gyvena taip, kaip nori (arba kaip gali).

– atviras ir platus mąstymas – viena iš mano mėgstamiausių ir labiausiai vertinamų žmogiškų savybių. Tai išmintingumo ženklas. Man prireikė daug laiko, kol išmokau atverti savo mintys ir mąstyti plačiau, nors vis tiek nuolat to mokausi. Mano nuomone, atviri žmonės visada orientuojasi į tobulėjimą. Platus mąstymas moko matyti toliau nei savas nosies galiukas,  mąstyti globaliau, mokėti pripažinti savo klaidas, būti atviram pokyčiams.

Žmonės, kurie nedirba su savimi ir nesivysto, neplečia savo savimonės:

Jie nežino, kas jie yra

Jie nežino, ką išgyvena

Jie nežino, ką jaučia

Jie nežino, kas su jais vyksta

Jie neskiria savo emocijų

„Perduoda“ savo emocijas kitiems

Jie neanalizuoja savo elgesio

Jie nesugeba patys priimti sprendimų

Pokalbiuose jie atsitraukia

Asmeninis augimas tiesiogiai veikia žmogaus gyvenimą, jo elgesį ir sėkmę, harmoniją ir ramybę tiek profesiniame, tiek asmeniniame gyvenime.

0 komentuoti
2

Pamatyti

Papildyti